6-akselinen hitsausrobottivarsi 3-akselisella pyörivällä paikoittimella
Asennoittimen tekninen parametri
| Malli | JHY4030S-180 / JHY4030S-250 |
| Nimellinen tulojännite | Yksivaiheinen 220 V, 50/60 Hz |
| Moottorin eristysluokitus | F |
| Työpöytä | 1800X800mm / 2500X800mm (voidaan räätälöidä) |
| Paino | Noin 1600 kg |
| Maksimi hyötykuorma | Aksiaalinen hyötykuorma ≤100kg / ≤300kg / ≤500kg (>500kg muokattavissa) |
| Toistettavuus | ±0,1 mm |
| Pysäytysasento | Mikä tahansa asento |
Kuvaus
Kolmiakselista käsittelylaitetta voidaan kääntää vaakasuunnassa kokonaisuudessaan ja kahta työpöytää voidaan kääntää ja kiertää, jotta työntekijät voivat yksinkertaisesti seistä toisella puolella materiaalin lastaamista ja purkamista varten. Vähentää työntekijöiden työmäärää ja parantaa huomattavasti työtehokkuutta.
Voit muuttaa aseman asettelua maastotilanteen mukaan. Valittavissa oleviin oheislaitteisiin kuuluvat: puhdistuspoltinasema, pyöritysasennin, laserseurantajärjestelmä, kaukosäädin jne. Voimme tarjota maksutonta teknologiakoulutusta.
Kaksi erilaista 3-akselista hitsausasennoitinvaihtoehtoa:
Vasen kuva: 3-akselinen vaakasuora pyörivä hitsausasennoitin
Oikea kuva: 3-akselinen pystysuora pyörivä hitsausasennoitin
Valitse työkappaleellesi sopiva hyötykuorma (vakiohyötykuorma 300 kg/500 kg/1000 kg) ja työpöydän koko (vakiokoko 1800 * 800 mm tai 2500 * 800 mm)! Hyväksymme myös räätälöinnit!
Materiaali
Ruostumattoman teräksen hitsaus
Alumiinin hitsaus
Hiiliteräksen hitsaus
Sinkittyjen putkien/levyjen hitsaus
Kylmävalssaushitsaus
Paketti:Puiset kotelot
Toimitusaika:40 päivää ennakkomaksun vastaanottamisen jälkeen
Usein kysytyt kysymykset
1. Mikä on hitsausaseman vähimmäiskokoonpano?
A: Yksi robotti ja yksi hitsauspöytä. Monimutkaisille kappaleille saatetaan tarvita käsittelylaitetta. Jos haluat paremman työtehokkuuden, kaksi käsittelylaitetta on hyvä valinta.
2. Mitä koko hitsausrobottijärjestelmä sisältää?
A: Koko hitsausrobottijärjestelmään kuuluvat robottivarsi, ohjain, hitsausvirtalähde, asennoittimet, kiinnikkeet, hitsauspistoolin (polttimen) puhdistin, turvavaloverho ja turva-aita jne.
3. Onko robottiasemajärjestelmällä korkeat ympäristövaatimukset?
A: Sopiva ympäristö on: 0–45 ℃, suhteellinen kosteus 20–80 % (ei tiivistymistä).











