robottihitsausasema pienille osille
Asennoittimen tekninen parametri
| Malli | JHY4010U-050 |
| Nimellinen tulojännite | Yksivaiheinen 220 V, 50/60 Hz |
| Moottorin eristysluokitus | F |
| Työpöytä | Halkaisija 500 mm |
| Paino | Katso todellinen paino |
| Maksimi hyötykuorma | Aksiaalinen hyötykuorma 100 kg |
| Toistettavuus | ±0,1 mm |
| Pysäytysasento | Mikä tahansa asento |
Robottityöaseman komponentit
1. Hitsausrobotti:
Tyyppi: MIG-hitsausrobotti-BR-1510A, BR-1810A, BR-2010A
TIG-hitsausrobotti: BR-1510B, BR-1920B
Laserhitsausrobotti: BR-1410G, BR-1610G
2. Paikannuslaite
Malli: JHY4010U-050
Tyyppi: 2-akselinen paikoitin
3. Hitsausvirtalähde
Tyyppi: 350A/500A hitsausvirtalähde
4. Hitsauspoltin
Tyyppi: ilmajäähdytteinen poltin, vesijäähdytteinen poltin, työntöpoltin
5. Polttimen puhdistusasema:
Malli: SC220A
Tyyppi: Automaattinen pneumaattinen hitsauspolttimen puhdistuslaite
Muut robottityöaseman oheislaitteet
1.Robotin liikkuva kisko
Malli: JHY6050A-030
2.Laseranturi (valinnainen)
Toiminto: hitsausjäljitys, paikannus
3. Turvavaloverho (valinnainen)
Suojaetäisyys: 0,1–2 m, 0,1–5 m; suojakorkeus: 140–3180 mm
4. Turva-aita (valinnainen)
5.PLC-kaappi (valinnainen)
Hitsausmateriaali
Ruostumattoman teräksen hitsaus
Alumiinin hitsaus
Hiiliteräksen hitsaus
Sinkittyjen putkien/levyjen hitsaus
Kylmävalssaushitsaus
Hakemus
Autonosat, polkupyörän osat, auton osat, teräskalusteet, uusi energia, teräsrakenteet, rakennuskoneet, kuntolaitteet jne.
Paketti:Puiset kotelot
Toimitusaika:40 päivää ennakkomaksun vastaanottamisen jälkeen
Usein kysytyt kysymykset
K: Mitä tietoja minun tulisi antaa, jotta voitte suositella minulle sopivaa robottia?
Vastaus: Toimita työkappaleen yksityiskohtaiset piirustukset, mukaan lukien materiaali, paksuus, hitsausasento, mitat ja paino.
K: Voitteko tarjota räätälöityä palvelua tuotteellemme?
Vastaus: Kyllä. Tarjoamme sinulle ammattimaisia robottihitsausjärjestelmäratkaisuja tuotteesi mukaan. Sinun tarvitsee vain lähettää meille yksityiskohtaiset tuotepiirustukset ja hitsausvaatimukset, niin laadimme sinulle räätälöidyn teknisen ehdotuksen.
K: Mikä on takuuaika ja toimitusaika?
Vastaus: Takuuaika on 12 kuukautta. Toimitusaika on 30 päivää talletuksen vastaanottamisesta.
K: Haluan tietää tuotteemme hitsauslaadun, mitä minun pitäisi tehdä?
Vastaus: Voit lähettää näytteesi tehtaallemme koehitsausta varten. Testihitsauksen jälkeen lähetämme sinulle hitsausvideon ja -kuvat referenssiksi. Lähetämme myös näytteet takaisin sinulle tarkistusta varten.












