putkisäiliön kaarihitsausrobotin integroitu työasema
Asennoittimen tekninen parametri

Robottityöaseman komponentit
1. Hitsausrobotti:
Tyyppi: MIG-hitsausrobotti-BR-1510A, BR-1810A, BR-2010A
TIG-hitsausrobotti: BR-1510B, BR-1920B
Laserhitsausrobotti: BR-1410G, BR-1610G
2. Paikannuslaite
Malli: JHY4010T-065
Tyyppi: 1-akselinen vetolaitteen paikoitin
Asennoittimen tekniset parametrit näkyvät alla:
| Malli | JHY4010T-065 |
| Nimellinen tulojännite | Yksivaiheinen 220 V, 50/60 Hz |
| Moottorin eristysluokitus | F |
| Työpöytä | 650 mm (voidaan räätälöidä) |
| Paino | Noin 400 kg |
| Maksimi hyötykuorma | Aksiaalinen hyötykuorma ≤100kg / ≤500kg / ≤1000kg (>1000kg muokattavissa) |
| Toistettavuus | ±0,1 mm |
| Pysäytysasento | Mikä tahansa asento |
3. Hitsausvirtalähde
Tyyppi: 350A/500A hitsausvirtalähde
4. Hitsauspoltin
Tyyppi: ilmajäähdytteinen poltin, vesijäähdytteinen poltin, työntöpoltin
5. Polttimen puhdistusasema:
Malli: SC220A
Tyyppi: Automaattinen pneumaattinen hitsauspolttimen puhdistuslaite
Muut robottityöaseman oheislaitteet
1.Robotin liikkuva kisko
Malli: JHY6050A-030
2.Laseranturi (valinnainen)
Toiminto: hitsauksen seuranta, paikannus
3. Turvavaloverho (valinnainen)
Suojaetäisyys: 0,1–2 m, 0,1–5 m; suojakorkeus: 140–3180 mm
4. Turva-aita (valinnainen)
5.PLC-kaappi (valinnainen)
Ominaisuus
1. Hitsauspistoolin asennon sähköinen säätö, mikä säästää aikaa ja vaivaa, on kätevää ja nopeaa.
2. Hitsauspistoolin kulma on säädettävissä, ja se sopii erilaisiin hitsaussaumoihin (päittäishitsi, kulmahitsi jne.).
3. Hitsauspistoolissa on kääntötoiminto, kääntöparametria voidaan ohjata ja sopeutumiskyky on laaja.
4. Määritä vetolaitteen asetinlaite, asetinlaite voi kääntää kulmaa ympyrähitsaussauman toteuttamiseksi.
5. Asennoitin voidaan suunnitella säädettävällä tukipyörällä, joka sopii eri pituisille putkille
6.Puoliautomaattinen ohjaus, joustavat ja monipuoliset laitteet, tasainen ja kaunis hitsaussauma.
7. Asennoittimen pyörimisakselia ohjaa servomoottori, pyörimisnopeutta voidaan säätää tarkasti ja hitsausprosessin vaatimukset voidaan suorittaa tarkasti.
8. Hitsausparametrien esiasetustoiminto, hitsausparametrit voidaan esiasettaa järjestelmään tai hitsausparametrit ennen tallennusta. Hitsausparametreja voidaan käyttää suoraan, kun hitsataan samanlaista työkappaletta seuraavan kerran.












