mig-tig-hitsausrobottivarsi 2-akselisella rotaattorilla

Kuvaus
Se soveltuu erilaisten suurten ohutlevyosien ja monimutkaisten osien automaattiseen hitsaukseen, saumahitsaukseen ja läpihitsaukseen.
Robotti on läpäissyt Kiinan teollis- ja tekijänoikeusviraston patenttisertifikaatin ja vienyt CE-sertifikaatin.
Kaksiakselisen paikoituslaitteen hyötykuormaa ja kääntöpöydän kokoa voidaan mukauttaa.
Tämä robottihitsausasema konfiguroi yleensä yksinkertaisia laitteita joustavalla asettelulla. Voit muuttaa aseman asettelua tilanteen mukaan maassa. Valittavissa oleviin oheislaitteisiin kuuluvat: puhdistuspoltinasema, pyöritysasennin, laserseurantajärjestelmä, kaukosäädin jne. Voimme tarjota ilmaista teknologiakoulutusta.
Asennoittimen tekninen parametri
| Malli | JHY4050L-080 |
| Nimellinen tulojännite | Yksivaiheinen 220 V, 50/60 Hz |
| Moottorin eristysluokitus | F |
| Työpöytä | Halkaisija 800 mm (voidaan räätälöidä) |
| Paino | Noin 400 kg |
| Maksimi hyötykuorma | Aksiaalinen hyötykuorma ≤500kg / ≤1000kg (>1000kg muokattavissa) |
| Toistettavuus | ±0,1 mm |
| Pysäytysasento | Mikä tahansa asento |
Materiaali
Ruostumattoman teräksen hitsaus
Alumiinin hitsaus
Hiiliteräksen hitsaus
Sinkittyjen putkien/levyjen hitsaus
Kylmävalssaushitsaus
Hakemus
Autonosat, polkupyörän osat, auton osat, teräskalusteet, uusi energia, teräsrakenteet, rakennuskoneet, kuntolaitteet jne.
Paketti:Puiset kotelot
Toimitusaika:40 päivää ennakkomaksun vastaanottamisen jälkeen
Usein kysytyt kysymykset
K: Mitä tietoja minun tulisi antaa, jotta voitte suositella minulle sopivaa robottia?
Vastaus: Toimita työkappaleen yksityiskohtaiset piirustukset, mukaan lukien materiaali, paksuus, hitsausasento, mitat ja paino.
K: Voitteko tarjota räätälöityä palvelua tuotteellemme?
Vastaus: Kyllä. Tarjoamme sinulle ammattimaisia robottihitsausjärjestelmäratkaisuja tuotteesi mukaan. Sinun tarvitsee vain lähettää meille yksityiskohtaiset tuotepiirustukset ja hitsausvaatimukset, niin laadimme sinulle räätälöidyn teknisen ehdotuksen.
K: Voitteko näyttää minulle joitakin sovellusvideoita?
Vastaus: Kyllä. Voit katsoa kaikki sovellusvideomme YouTube-kanavallamme hakemalla ”JHY industrial robot” tai pyytää myyntiämme lähettämään sinulle.
K: Haluan tietää tuotteemme hitsauslaadun, mitä minun pitäisi tehdä?
Vastaus: Voit lähettää näytteesi tehtaallemme koehitsausta varten. Testihitsauksen jälkeen lähetämme sinulle hitsausvideon ja -kuvat referenssiksi. Lähetämme myös näytteet takaisin sinulle tarkistusta varten.












