automaattinen hitsausrobottiratkaisu

Miten valitset luotettavan työaseman?
Kerro meille ensin työkappaleesi tiedot, kuten työkappaleen materiaali, paksuus, mitat ja paino.
Kerro sitten vaatimuksesi: haluamasi hitsaussauman lopputulos, turvalliset työympäristöt jne.
Sitten puhumme tuotantoprosessistanne, miten teette leikkaustyön? Onko osien välillä suuria eroja?
Lopuksi suosittelemme sopivia robotteja, paikoituslaitteita, robottikiskoja, laserantureita, turvavaloverhoja, turva-aitoja jne. erilaisiin sovelluksiin ja eritelmiin asiakkaan tuotantoprosessin mukaan.
Asennoittimen tekninen parametri
| Malli | JHY4030U-120 |
| Nimellinen tulojännite | Yksivaiheinen 220 V, 50/60 Hz |
| Moottorin eristysluokitus | F |
| Levysoittimen koko | 1200X650mm (voidaan räätälöidä) |
| Paino | Katso todellinen paino |
| Maksimi hyötykuorma | Aksiaalinen hyötykuorma ≤300kg / ≤500kg / ≤1000kg (> 1000kg muokattavissa) |
| Toistettavuus | ±0,1 mm |
| Pysäytysasento | Mikä tahansa asento |
Robottityöaseman komponentit
1. Hitsausrobotti:
Tyyppi: MIG-hitsausrobotti-BR-1510A, BR-1810A, BR-2010A
TIG-hitsausrobotti: BR-1510B, BR-1920B
Laserhitsausrobotti: BR-1410G, BR-1610G
2. Paikannuslaite
Eri tyyppi: 1-akselinen, 2-akselinen, 3-akselinen paikoitin, hyötykuorma: 300/500/1000 kg tai räätälöity
3.Maadoituskisko
Tyyppi: 500/1000 kg hyötykuorma, ≥3 m pituus lisävarusteena.
4. Hitsauskone
Tyyppi: 350A/500A hitsauskone
Ominaisuus: voidaan käyttää hiiliteräksen, ruostumattoman teräksen, alumiinin ja sinkityn hitsaukseen
5. Hitsauspoltin:
Tyyppi: 350A-500A, ilmajäähdytteinen, vesijäähdytteinen, push-pull
6. Polttimen puhdistusasema:
Tyyppi: Automaattinen pneumaattinen hitsauspolttimen puhdistuslaite
Toiminto: hitsauslangan leikkaus, polttimen puhdistus, öljyruiskutus
7.Laseranturi (valinnainen)
Toiminto: hitsauksen seuranta, paikannus
8. Turvavaloverho (valinnainen)
Toiminto: yleensä asennettu turva-aitaan suojaamaan ihmisiä tehokkaasti estämällä turvavaloverhon toiminnan
9. Turva-aita (valinnainen)
Toiminto: Asennetaan robottityöaseman reunalle laitteiden eristämiseksi henkilöstön turvallisuuden suojelemiseksi
Pakkaus: Puiset kotelot
Toimitusaika: 40 päivää ennakkomaksun vastaanottamisesta












