6-akselinen ruostumattomasta teräksestä valmistettu alumiinihitsausrobottityöasema

Ominaisuus
1. Robotin sisäänrakennettu kaapelirakenne mahdollistaa robotin häiriöttömän liikkumisen ja työaseman asettelu on siisti ja selkeä
2. Robotin ohjauskaappi voi ohjata jopa 11 akselia, mikä välttää monimutkaisen PLC-virheenkorjauksen ja tilankäytön
3. JHY-robotti ja paikoitin voidaan synkronoida, ja robotti voi hitsata samanaikaisesti paikoittimen pyöriessä, mikä tekee tästä työasemasta erityisen sopivan pyöreään hitsaukseen.
4. Saatavilla on laaja valikoima lisävarusteita, kuten lasersensoreita, turvavaloverhoja ja turva-aitoja.
5. Ohjausjärjestelmä sisältää useita hitsausprosessipaketteja, jotka mahdollistavat eri hitsaustilojen käytön eri työkappaleille.
Asennoittimen tekninen parametri
| Malli | JHY4030D-080 |
| Nimellinen tulojännite | Yksivaiheinen 220 V, 50/60 Hz |
| Moottorin eristysluokitus | F |
| Työpöytä | Halkaisija 800 mm (voidaan räätälöidä) |
| Paino | Noin 400 kg |
| Maksimi hyötykuorma | Aksiaalinen hyötykuorma ≤300kg / ≤500kg / ≤1000kg (> 1000kg muokattavissa) |
| Toistettavuus | ±0,1 mm |
| Pysäytysasento | Mikä tahansa asento |
Robottityöaseman komponentit
1. Hitsausrobotti:
Tyyppi: MIG-hitsausrobotti-BR-1510A, BR-1810A, BR-2010A
TIG-hitsausrobotti: BR-1510B, BR-1920B
Laserhitsausrobotti: BR-1410G, BR-1610G
2. Paikannuslaite
Malli: JHY4030D-080
Tyyppi: 1-akselinen vaakasuora pyörivä paikoitin
3. Hitsausvirtalähde
Tyyppi: 350A/500A hitsausvirtalähde
4. Hitsauspistooli
Tyyppi: ilmajäähdytteinen ase, vesijäähdytteinen ase, työntö-vetoase
5. Polttimen puhdistusasema:
Malli: SC220A
Tyyppi: Automaattinen pneumaattinen hitsauspolttimen puhdistuslaite
Muut robottityöaseman oheislaitteet
1.Robotin liikkuva kisko
Malli: JHY6050A-030
2.Laseranturi (valinnainen)
Toiminto: hitsauksen seuranta, paikannus
3. Turvavaloverho (valinnainen)
Suojaetäisyys: 0,1–2 m, 0,1–5 m; suojakorkeus: 140–3180 mm
4. Turva-aita (valinnainen)
5.PLC-kaappi (valinnainen)












