6-akselinen ruostumattomasta teräksestä valmistettu alumiinihitsausrobottityöasema
Kuvaus
Kaksiakselinen paikoitin voi saavuttaa ±180° vaakasuoran kierron ja kääntöliikkeen.
Asennoittimen pyörimistä ohjataan robotin ohjauskaapin alapuolelle kytketyllä ohjauskaapilla. Hitsausprosessin aikana robotti ja asennoitin voivat tehdä synkronoituja liikkeitä.
Tämä paikoitin sopii työkappaleille, jotka on hitsattava useissa kulmissa, ja sitä voidaan käyttää hitsausrobottien kanssa joustavampaan hitsaustyöhön sekä hitsauksen tehokkuuden ja laadun parantamiseen.
Asennoittimen tekninen parametri
| Malli | JHY4030P-080 |
| Nimellinen tulojännite | Yksivaiheinen 220 V, 50/60 Hz |
| Moottorin eristysluokitus | F |
| Työpöytä | Halkaisija 800 mm (voidaan räätälöidä) |
| Paino | Noin 400 kg |
| Maksimi hyötykuorma | Aksiaalinen hyötykuorma ≤300kg / ≤500kg / ≤1000kg (> 1000kg muokattavissa) |
| Toistettavuus | ±0,1 mm |
| Pysäytysasento | Mikä tahansa asento |
Robottityöaseman komponentit
| Tuote | Määrä |
| 6-akselinen hitsausrobotti | 1 sarja |
| 2-akselinen paikoitin | 1 sarja |
| Hitsausvirtalähde | 1 sarja |
| Hitsauspoltin | 1 sarja |
| Ohjausrasia | 2 kpl |
| Polttimen puhdistusasema | 1 sarja |
| Robotin lineaarikisko | *m (valinnainen) |
| Laser-anturi | 1 sarja (valinnainen) |
| Turvavaloverho | 1 sarja (valinnainen) |
| Turva-aita | *m (valinnainen) |
Miksi valita meidät?
1. Olemme yksi erävalmistajista hitsausrobottien valmistajista Kiinassa.
2. Emme ole vain robottien valmistaja, vaan tuotamme myös asennoittimia.
3. Yli 10 vuoden kokemus robottiintegraatioprojekteista.
4.Robotin ohjausjärjestelmä on helppokäyttöinen ja vakaa käyttää.
5. Robotin ohjausjärjestelmä voi ohjata jopa 12 akselia.
6. Tuotteitamme on myyty yli 30 maakuntaan Kaakkois-Aasiassa, Länsi-Aasiassa, Euroopassa, Pohjois-Amerikassa, Etelä-Amerikassa, Australiassa jne.













