2-akselinen raskaan hyötykuorman servokäyttöinen paikoitin
Asennoittimen mitat

Kuvaus
- Miten tämä 2-akselinen L-paikannuslaite liikkuu?
Yksi akseli voi pyöriä 360° vaakasuunnassa, toinen akseli voi kääntyä 360° vasemmalle ja oikealle
Hitsausasennoitin, joka normaalisti koostuu työpöydän kääntömekanismista ja kiertomekanismista, antaa työpöydälle kiinnitetyn työkappaleen kohdistaa haluttuun hitsaus- tai sovituskulmaan työpöydän noston, käännön ja käännön avulla.
- Miten asennoitin toimii?
Hitsausasennoittimien sarjat ovat sivulle kallistuvia, pään ja hännän pyöriviä, pään ja hännän nostopyöriviä, pään ja hännän kaltevia ja kaksoispyöriviä jne.
Se voidaan yhdistää hitsausmanipulaattoriin automaattisen erikoishitsauskoneen muodostamiseksi, ja se voidaan myös yhdistää robotin oheislaitteisiin ja robottiin hitsausautomaation toteuttamiseksi. Voimme myös valmistaa räätälöityjä hitsausasennoittimia asiakkaiden erilaisten työkappaleiden ja teknologisten vaatimusten mukaan.
Asennoittimen halkaisija
| Malli | JHY4030L-080 |
| Nimellinen tulojännite | Yksivaiheinen 220 V, 50/60 Hz |
| Moottorin eristysluokka | F |
| Levysoitin | Halkaisija 800 mm (voidaan räätälöidä) |
| Paino | Noin 400 kg |
| Maksimi hyötykuorma | Aksiaalinen hyötykuorma ≤300kg / ≤500kg / ≤1000kg (>1000kg muokattavissa) |
| Toistettavuus | ±0,1 mm |
| Pysäytysasento | Mikä tahansa asento |
Hakemus
Autonosat, polkupyörän osat, auton osat, teräskalusteet, uusi energia, teräsrakenteet, rakennuskoneet, kuntolaitteet jne.
Hitsausasennoitsijamme päätuotteet
1-akselinen pää-häntä pyörivä hitsausasennoitin
1-akselinen päätytukkiin kiinnitettävä pystysuoraan pyörivä hitsausasennoitin
1-akselinen vaakasuora pyörivä hitsausasennoitin
2-akselinen P-tyyppinen hitsausasennoitin
2-akselinen U-tyyppinen hitsausasennoitin
2-akselinen L-tyyppinen hitsausasennoitin
3-akselinen vaakasuora hitsausasennoitin
3-akselinen ylös-alas-käännettävä hitsausasennoitin
Pakkaus: Puiset kotelot
Toimitusaika: 40 päivää ennakkomaksun vastaanottamisesta
Usein kysytyt kysymykset
1.Q: Voiko asennoitsijasi toimia Fanuc-robottini kanssa?
V: Kyllä
2. Voiko asennoittimenne liikkua synkronoidusti ABB-robottini kanssa?
V: Kyllä, asenna vain saman merkkinen moottori kuin robottisi positioneriin.
3.Q: Miten asennoitin ohjataan?
V: Kun käytät JHY-robottia, sitä voidaan ohjata robottiohjausjärjestelmällämme; kun käytät muun merkkistä robottia, voimme varustaa asennoittimen PLC-kaapilla toimimaan robottisi kanssa.






